10 bezpłatnych stron internetowych do samodzielnej nauki angielskiego, które warto znać!

Moi klienci bardzo często pytają, jakie strony internetowe mogę im polecić w celu samodzielnej nauki języka angielskiego.

Jeżeli i Ty należysz do osób, które wolny czas chcą przeznaczyć na angielski i szukają najlepszych serwisów internetowych do nauki, to znaczy, że dobrze trafiłeś!

Dziś przedstawię Ci 10 stron, które są znakomitym źródłem informacji. Zapoznaj się z nimi i wybierz te, które najbardziej przypadną Ci do gustu i okażą się najbardziej przydatne.

Nie rekomenduję korzystania z wszystkich wymienionych stron jednocześnie, bo w takim wypadku mógłbyś poczuć się przytłoczony, a w Twoja nauka stałaby się chaotyczna. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej skupić się na dwóch, czy trzech źródłach, bo wtedy można osiągnąć najlepsze efekty.

To oznacza, że najpierw musimy dokonać selekcji, a następnie skoncentrować się na zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy.

Jesteście gotowi na internetową podróż po serwisach do nauki angielskiego?

W takim razie zaczynamy!

  1. https://www.bbc.co.uk/learningenglish/

Bardzo lubię tę stronę. Oferuje ona wiele nagrań do słuchania na różnych poziomach zaawansowania, a także rozmaite zagadnienia gramatyczne i wiele innych. Polecam Ci w szczególności zakładkę: 6 minute English.

  1. https://learnenglish.britishcouncil.org/

Ten serwis również zaliczam do grona ulubionych stron internetowych do nauki angielskiego za darmo. Znajdziesz tu tematy związane z General English, a także Business English. Jest tu wiele podcastów, materiałów wideo oraz dialogów itp. Jeśli na początek, chcesz „osłuchać się” z językiem polecam Ci m.in. podstronę: https://learnenglish.britishcouncil.org/general-english/video-series/word-street

  1. https://writeandimprove.com/

Jest to strona dedykowana osobom, które chcą podszlifować pisanie tekstów w języku angielskim. Jeżeli chcesz zacząć z niej korzystać, stwórz bezpłatny profil i do dzieła! Pisz swoje teksty, a następnie kliknij przycisk check”. System podpowie Ci, gdzie zrobiłeś błędy.

  1. https://www.talkenglish.com/lessonindex.aspx

Znajdziesz tutaj wiele zagadnień z języka angielskiego. Jest to dobra strona zarówno dla tych, którzy chcą podszlifować swoją gramatykę z języka angielskiego, poszerzyć słownictwo, a także poćwiczyć słuchanie. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie!

  1. https://deepenglish.com/blog/

Jest to strona przeznaczona dla osób, które w szczególności chcą poprawić umiejętności słuchania języka angielskiego. Znajduje się tu wiele podcastów, które może odsłuchać w wolniejszym lub szybszym tempie.

  1. https://basicenglishspeaking.com/daily-english-conversation-topics/

Ta strona dedykowana jest osobom, które są na niższym poziomie z języka angielskiego. Znajdziesz tutaj różne tematy do odsłuchania.

  1. https://www.engvid.com/

Tutaj znajdziesz wiele lekcji z języka angielskiego, nagranych przez różnych nauczycieli. To dobra opcja dla osób, które lubią krótkie lekcje z nauczycielem z danej tematyki.

  1. https://www.ted.com/

Lubię tę stronę i bardzo często polecam ją swoim uczniom. Można tu znaleźć wypowiedzi wielu ekspertów z różnych krajów i z wielu dziedzin. Jeśli jesteś żądny wiedzy z zakresu rozwoju osobistego, technologii, wszechświata i wielu innych, ta strona jest dla Ciebie.

  1. https://www.tv411.org/

Jeśli lubisz uczyć się angielskiego poprzez oglądanie krótkich filmów, ta strona będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

  1. http://www.blairenglish.com/

Jeśli jesteś jednak nastawiony na naukę języka angielskiego biznesowego, to ten serwis będzie dla Ciebie doskonały. Znajdziesz tu tematy takie jak: spotkania biznesowe, prezentacje, pisanie maili i wiele innych.

Przedstawiłam Ci 10 stron internetowych. Przejrzyj je sobie, najlepiej TERAZ. Nie odkładaj tego na później, bo zapomnisz.

Gdy już dokładnie zapoznasz się z tym, co każda strona ma do zaoferowania, wybierz sobie dwie lub trzy, z których będziesz się regularnie uczyć i które pomogą Ci płynnie stosować język angielski.

Pamiętam, że gdy ja uczyłam się angielskiego wiele lat temu, nie miałam dostępu do Internetu, a większość czasu poświęcałam na naukę z książek. Było to dużo bardziej pracochłonne. Dziś Internet stwarza nam wiele nowych możliwości i warto to wykorzystać. Powodzenia!

NAPISZ DO MNIE

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia zamówienia, ułatwienia korzystania ze strony internetowej oraz innych celów opisanych w naszej polityka prywatności.